6°C 
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 9
    تعداد بازدید: 59
    کد: 159622
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
    به مناسبت روز جهانی سالمند صورت گرفت؛

    ویژه برنامه جوان های قدیم در بوستان بزرگ وکیل آباد

    عقیل قدرتی رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 9 از برگزاری ویژه برنامه ای به منظور تکریم و بزرگداشت سالمندان در روز جهانی سالمند خبر داد.
    ویژه برنامه جوان های قدیم در بوستان بزرگ وکیل آباد

    عقیل قدرتی رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 9 طی گفتگو با روابط عمومی این منطقه عنوان نمود:  به مناسبت روز جهانی سالمند ویژه برنامه ای تحت عنوان «جوان های قدیم» با حضور سالمندان محلات ناحیه 1 این منطقه در محل بوستان بزرگ وکیل آباد برگزار شد.

     

     قدرتی در تشریح این ویژه برنامه افزود: همزمان با فرارسیدن روز جهانی سالمند و به منظور تکریم و بزرگداشت این روز ، فراخوانی در خصوص برگزاری این برنامه صورت پذیرفت که با ثبت نام نهایی حدود 300 نفر از سالمندان گرامی از محلات رضاشهر ، نوفل لوشاتو ، سرافرازان و بهارستان برنامه ریزی گردید.

     

    وی در ادامه عنوان نمود: در این برنامه از صحبت های جناب دکتر آذر که به ارائه و بیان نکات مهمی در زمینه دیابت ، فشار خون و چربی در دوران سالمندی و راه کارهای درمان و تغذیه سالم اشاره نمودند استفاده شد و پس از آن جلسه ای پرسش و پاسخ در این خصوص انجام گرفت.

    وی تصریح کرد: در ادامه این برنامه سرکارخانم همایونی ، عضو مرکز بهداشت و سلامت از عوامل تاثیر گذار در بهداشت روان و عوامل بازدارنده افسردگی در دوران سالمندی صحبت نمودند .

     

    گفتنی است از دیگر برنامه های این مراسم می توان به برگزاری مسابقه خاطره گویی از دوران جوانی و زندگی اشاره نمود که به خاطرات برگزیده به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید .

    اجرا و پخش موزیک های خاطره انگیز دهه پنجاه و آوازهای استاد محمود بنان از دیگر قسمت های این برنامه بود که مورد اقبال عموم سالمندان قرار گرفت و پس از آن سالمندان جهت صرف صبحانه سالم شامل نان و پنیر و گردو و کشمش و انگور  به یاد ایام جوانی در قسمتی دلپذیر از بوستان دعوت شدند.

     

    اجرای مسابقات دارت و طناب کشی و برپایی ایستگاه های سلامت با مشارکت مرکز بهداشت و اعضای دوام ثامن به جهت انجام تست های غربالگری ، فشار خون و تست قند نیز از دیگر قسمت های این ویژه برنامه بود.

    برای دیدن تصاویر کلیک فرمائید.

    تعداد بازدید: 59
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه نه شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد