11°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 78
    کد: 154233
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۱۱

    اجرای احکام قلع بنا در شهرداری منطقه 9

    عباس کمالی، رئیس اداره نظارت و مهندسی بر ساخت و سازهای منطقه 9 از اجرای چند مورد از احکام قلع بنا در شهرداری منطقه 9 خبر داد.
    اجرای احکام قلع بنا در شهرداری منطقه 9

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ؛ طبق ماده 100 قانون شهرداری ها ، مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمایند .

    شهرداری می تواند از عملیات ساختمانی ساختمانهای بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه به وسیله مامورین خود جلوگیری نماید .

    در موارد مذکور فوق که از لحاظ اصول شهرسازی یا  فنی یا بهداشتی قلع تاسیسات و بناهای بدون پروانه یا خلاف مشخصات مندرج در پروانه که در کمیسیون ماده 100 تعیین تکلیف شده اند ، شهرداری مکلف است مراتب را به مالک ابلاغ نماید هرگاه مالک در مهلت مقرر اقدام ننمود شهرداری راﺳﺄ اقدام نماید .

    شهرداری منطقه 9 در همین راستا با هدف پیشگیری از وقوع و گسترش تخلفات ، جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان و تقویت نظارت بر ساخت و ساز ، اقدام به اجرای چند مورد رای قلع بنا نموده است . اغلب این تخلفات شامل پیشروی مازاد بر ضابطه ، تبدیل فضای پارکینگ همکف به مسکونی ، طبقه مازاد بر ضابطه و ... است .

    اجرای رای کمیسیون ماده صد به همت معاونت شهرسازی و اداره نظارت بر ساخت و ساز، معاونت فنی و عمران ، اجرائیات و حراست منطقه 9 و شهرداری مشهد طی یک روز کامل با موفقیت به اتمام رسید .

     

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 78
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه نه شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد