فهرست طبقات
یکشنبه, ۲۶ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۳۲ ۱۹
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KrZiNmC2YEg2KjZiti0INin2LIgMjg3MCDYudmF2YTZitin2Kog2LPYp9iu2KrZhdin2YbZiiDYutmK2LEg2YXYrNin2LIg2K/YsSDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdmG2LfZgtmHIDk=

به منظور صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار صورت گرفت ؛

توقف بیش از 2870 عملیات ساختمانی غیر مجاز در شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از توقف عملیات ساختمانی بیش از 2870 ساخت و ساز غیر مجاز در 9 ماهه سال جاری در شهرداری منطقه 9 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، سعید حسینقلی زاده مقدم با اعلام مطلب فوق اظهار داشت : فرهنگ سازی ، نظارت دقیق و اجرای قاطع قوانین ، سبب کاهش چشمگیر و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر خواهد شد .

شهردار منطقه 9 در ادامه افزود : از ابتدای سال جاری تاکنون به منظور صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار و به منظور استانداردسازی، ارتقای سطح ایمنی و رعایت هر چه بیشتر ضوابط و مقرّرات شهرسازی ، عملیات ساختمانی بیش از 2870 ساخت و ساز غیرمجاز متوقف و 629 ساخت و ساز نیز پلمپ شده است .

حسینقلی زاده مقدم با اشاره به اینکه در مدت یاد شده 1050 پرونده به منظور تعیین تکلیف و صدور رای به کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها ارجاع گردیده است ، عنوان نمود : ازاین تعداد 49 پرونده ساخت و ساز غیر مجاز و فاقد استحکام بنا بر اساس رای صادره با هماهنگی مراجع ذیصلاح ، قلع شده است .

وی با اشاره به رویکرد اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای منطقه مبنی بر رسیدگی به تخلفات ساختمانی ، ساخت و سازهای غیر مجاز و فاقد استحکام بنا یادآور شد : در همین راستا از ابتدای سال جاری تاکنون 629 ملک پلمپ گردیده که از این تعداد ، پرونده ی 262 ملک به علت فک پلمپ و عدم توجه به پلمپ صورت گرفته ، به مراجع قضایی ارجاع گردیده است.

حسینقلی زاده مقدم در خصوص آرای اجرا شده از طریق بند 14 ماده 55 نیز یادآور شد : در 9 ماهه سال 1400 ، 27 بنای خطری و فاقد استحکام بنا و دارای مزاحمت با صدور دستور مقام قضائی اجرای رای و قلع شده است .

شهردار منطقه 9 در پایان خاطر نشان کرد : بر اساس ماده صد قانون شهرداری ها ، مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر گونه اقدام عمرانی ، تفکیک اراضی و یا شروع ساخت و ساز جهت اخذ پروانه اقدام نمایند که بر همین مبنا شهرداری ها می‌توانند از عملیات ساختمانی بدون پروانه یا خارج از مفاد پروانه ، اعم از آنکه ساختمان در زمین محصور یا غیرمحصور واقع باشد، جلوگیری کند ، لذا انتظار می رود شهروندان به لحاظ جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از اجرای رای صادره از کمیسیون ماده صد ، همواره از مفاد پروانه ساختمانی و تبعیت از اصول و ضوابط شهرسازی، از مناطق شهرداری کسب اطلاع نمایند .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2343819936117
Qt: 2.4077327251434