فهرست طبقات
شنبه, ۲۵ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰ ۱۸
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KLYutin2LIg2LnZhdmE2YrYp9iqINmH2LHYsyDYstmF2LPYqtin2YbZhyDYr9ixINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2YbYt9mC2YcgOQ==

با هدف فرم دهی و بهبود رشد درختان صورت گرفت ؛

آغاز عملیات هرس زمستانه در شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای عملیات هرس و پیرایش زمستانه درختان و فضای سبز معابر و بوستان های سطح منطقه 9 ، به منظور جوان سازی ، حذف شاخه های خشک و متناسب سازی درختان با فضای سبز شهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، سعید حسینقلی زاده مقدم با بیان این خبر ، بیان داشت : با توجه به فرارسیدن فصل هرس زمستانه ،عملیات هرس درختان در نقاط مختلف سطح منطقه از جمله بوستان ها ، معابر شهری و بلوارها آغاز شد .

شهردار منطقه 9 در ادامه افزود : اجرای این طرح از ابتدای دی ماه توسط چندین اکیپ متخصص آغاز شده که طی این عملیات بیش از 40 هزار اصله درخت هرس و پیرایش خواهد شد .

حسینقلی زاده مقدم با تأکید بر اینکه نگهداری از درختان یکی از اولویت‌های مهم مدیریت شهری و به منظور نگهداری مطلوب از فضای سبز موجود و حفظ سیمای بصری شهر می باشد ، تصریح کرد : هرس درختان امری کاملا تخصصی است و انجام به موقع آن موجب کاهش آفات و بیماری ها در درختان و درختچه ها ، افزایش طول عمر و تقویت و بهبود رشد آنها می شود.

وی خاطر نشان کرد : ضدعفونی کردن وسایل هرس ، استفاده از چسب مخصوص باغبانی ، جمع آوری و انتقال شاخه‌ها و رعایت نکات ایمنی جهت جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی در حین اجرای عملیات هرس زمستانه درختان از جمله مواردی است که اکیپ‌های هرس ملزم به رعایت آن می‌باشند.

شهردار منطقه 9 در پایان عنوان نمود : این عملیات در معابر و بلوارهای اصلی از جمله بلوارهای شهید صارمی ، پیروزی ، شهید کلانتری ، شهرستانی ، کوثر ، شهید برونسی ، وکیل آباد و ... و همچنین در بوستان های سطح منطقه مانند باغ بزرگ وکیل آباد ، بوستان خورشید ، کوه پارک ، وفا ، آبگینه ، پایداری 8 ، لادن 51 و ... شروع و تا انتهای بهمن ماه به پایان خواهد رسید .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4960141181946
Qt: 1.3437390327454