فهرست طبقات
پنجشنبه, ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴ ۶
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYqNmK2LQg2KfYsiAxODAg2YPZitmE2YjZhdiq2LEg2LTYqNmD2Ycg2KzYr9in2LPYp9iy2Yog2KLYqCDYtNix2Kgg2KfYsiDYotioINiu2KfZhSDYr9ixINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2YbYt9mC2YcgOQ==

شهردار منطقه 9 مشهد خبر داد ؛

اجرای بیش از 180 کیلومتر شبکه جداسازی آب شرب از آب خام در شهرداری منطقه 9

جواد اصغری شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای بیش از 180 کیلومتر شبکه جداسازی آب شرب از آب خام در شهرداری این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری ضمن اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود آب شرب گفت : اجرای طرح های جداسازی آب شرب از آب خام ، راهکاری مناسب و کارآمد در جهت سازگاری با کم آبی است .

شهردار منطقه 9 در ادامه بیان داشت : از دیگر روش‌های سازگار با موقعیت کم آبی در شهرها می توان به استفاده از گونه‌های گیاهی مقاوم و کم‌آب متناسب با اقلیم هر منطقه ، استفاده از منظر خشک در طراحی سیما و فضاهای شهری ، بازچرخانی آب و استفاده از پساب برای آبیاری فضاهای سبز شهری اشاره کرد.

اصغری خاطر نشان کرد : اجرای پروژه جداسازی آب شرب از آب خام از سال 91 در شهرداری منطقه 9 آغاز گردیده و تاکنون 180 کیلومتر از سطح منطقه لوله گذاری و نسبت به اجرای شبکه مورد نیاز ، اقدام لازم صورت پذیرفته است .

شهردار منطقه 9 تصریح کرد : اجرای طرح جداسازی آب شرب از خام علاوه بر توسعه شبکه آبیاری و بهره برداری موثر از ذخایر آب موجود در شهر مشهد ، مزایای دیگری همچون حذف تردد تانکری و کاهش ترافیک و آلاینده ها ، کاهش هدررفت آب ، مدیریت بهینه منابع آب ، کاهش هزینه های حمل آب و امکان تزریق منابع آب نامتعارف مثل پساب تصفیه خانه ها به شبکه جدا سازی را به همراه دارد.

اصغری با اشاره به وسعت 4 هزار و 450 هکتاری منطقه 9 و دارا بودن بیش از 700 هکتار فضای سبز در آن افزود : اجرای طرح جداسازی آب شرب از خام در بیش از 85 بوستان در سطح منطقه از جمله بوستان های کلان مقیاسی همچون بوستان خورشید ، کوه پارک ، وفا ، آبشار و باغ وکیل آباد و همچنین سایر بوستان های سطح منطقه اجرا شده است .

شهردار منطقه 9 در پایان افزود : در سال گذشته با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال نسبت به اجرای شبکه جداسازی آب شرب از خام در 10 کیلومتر از سطح معابر منطقه 9 از جمله بلوارهای رضوی ، خاقانی ، دلاوران ، کوثر ، لادن ، شهید فکوری و بزرگراه شهید کلانتری توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد اقدام شده است .

منبع:
آدرس کوتاه شده: