فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۷ ۷
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2YTYp9mK2LHZiNio2Yog2YLZhtin2Kog2KjZiNiz2KrYp9mGINiu2YjYsdi02YrYryDYr9ixINi02YfYsdiv2KfYsdmKINmF2YbYt9mC2YcgOQ==

با هدف بهره مندی از آب های زیرزمینی صورت گرفت؛

لایروبی قنات بوستان خورشید در شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از لایروبی قنات واقع در بوستان خورشید به منظور تامین آب جهت آبیاری این بوستان با اعتباری بالغ بر 3میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری ضمن اعلام این خبر گفت : قنات ها سازه هایی زنده اند که همواره باید به آنها رسیدگی شود ، چراکه با احیای قنات ها می توان یک منبع دائمی برای تامین آب ایجاد کرد.

شهردار منطقه 9 با اشاره به اینکه لایروبی مستمر قنات ها باعث افزایش بازدهی آب و همچنین کاهش هدر رفت آن می گردد افزود : لایروبی قنات واقع در حریم بوستان خورشید (محله صابر) با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال انجام گرفت .

اصغری در ادامه افزود : با احیای این قنات امکان آبیاری بخشی از بوستان خورشید به انضمام قسمتی از زیست پارک مشهد به مساحت بیش از 40 هکتار فراهم گردیده است .

شهردار منطقه 9 ضمن اشاره به خشکسالی های اخیر و کمبود آب شرب گفت : اجرای طرح های جداسازی آب خام ، راهکاری مناسب و کارآمد در جهت سازگاری با کم آبی است لذا در همین راستا این طرح در بیش از 85 بوستان در سطح منطقه از جمله بوستان های کلان مقیاسی همچون بوستان خورشید ، کوه پارک ، وفا ، آبشار و باغ وکیل آباد و همچنین سایر بوستان های سطح منطقه اجرا شده است .

اصغری در پایان خاطر نشان کرد : نوسازی و احداث آلاچیق ها ، ایمن سازی و تعویض نرده های چوبی پلکان باباکوهی ، اجرای فضای سبز و دیوارکشی حریم بوستان خورشید به جهت عدم تصرف اراضی حریم بوستان از دیگر پروژه های اجرایی بوستان خورشید است که اقدامات اجرایی آن در حال انجام می باشد.

منبع:
آدرس کوتاه شده: