فهرست طبقات
شنبه, ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۳۷ ۲۸
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KfYrNix2KfZiiAyINix2KfZiiDZgtmE2Lkg2KjZhtinINiv2LEg2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXZhti32YLZhyA5

با دستور مقام قضایی صورت گرفت؛

اجرای 2 رای قلع بنا در شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای 2 رای قلع بنا بر اساس آراء کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها در شهرداری منطقه 9 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، جواد اصغری با تاکید بر اینکه براساس ضوابط و قوانین، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن باید قبل از هرگونه ساخت و ساز یا تفکیک و تغییر کاربری اراضی، از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ کنند، گفت: در غیر این صورت شهرداری می‌تواند از اجرای عملیات ساختمانی فاقد یا مغایر با پروانه احداث بنا ، جلوگیری کند.

شهردار منطقه 9 افزود : به منظور صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار و بر اساس ضوابط و مقررات ، پس از طی مراحل قانونی با اخذ نیابت قضایی و هماهنگی با مراجع ذیربط ، 2 رای قلع بنا در بولوارهای شهید فکوری و شهید صارمی اجرا شد.

اصغری اظهار داشت : در این اقدام 2 واحد مسکونی شامل طبقه مازاد و پیلوت مسکونی در فکوری 59 و همچنین پیش آمدگی غیر مجاز ساخت و سازی در صارمی 39 به مساحت مجموع 160 متر مربع در راستای اجرای رای کمیسیون ماده صد قانون شهرداری ها قلع شد .

شایان ذکر است اقدام به ساخت و ساز بدون اخذ مجوزهای لازم و یا معامله املاک و اراضی بدون استعلام از شهرداری ، مشکلات و خسارت های مالی سنگینی را برای شهروندان ایجاد می کند که در همین راستا شهروندان بایستی پیش از آغاز ساخت و ساز و یا نقل و انتقال املاک با مراجعه به ادارات شهرسازی شهرداری های محل ملک، استعلام های مورد نیاز را دریافت کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: