چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۵:۰۶ ۳۵
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث آمفی تئاتر روباز در بوستان وفا منطقه 9

با ظرفیت 450 نفر؛

احداث آمفی تئاتر روباز در بوستان وفا منطقه 9

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث آمفی تئاتر روباز به مساحت 1000 متر مربع و 450 نفر ظرفیت در بوستان وفا این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری گفت: بوستان وفا به عنوان یکی از بوستان های بزرگ شهری در این منطقه با مساحت 21 هکتار در بولوار پیروزی، تقاطع بولوار دلاوران واقع شده که از سال 92 در اختیار شهروندان قرار دارد.

اصغری ادامه داد: وجود تپه ای به مساحت 8 هکتار با ارتفاع 50 متر و برکه ای با 700 مترمربع مساحت همراه با سکوهای چوبی، 2 زمین بازی کودکان به وسعت 900 مترمربع و مجاورت با پروژه بزرگ پردیس تئاتر شهر از ویژگی های خاص این بوستان است.

وی به احداث آمفی تئاتر روباز در این بوستان اشاره کرد و افزود: این پروژه در مساحت 1000 مترمربع با ظرفیت 450 تماشاگر واقع در ضلع جنوب بوستان قرار دارد که ابنیه آن تکمیل شده و با عادی شدن شرایط همه گیری ویروس کرونا در مشهد مقدس، به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه 9 مشهد خاطرنشان کرد: احداث زمین بازی کودکان به مساحت 2700 مترمربع که قسمتی از آن به توانیابان اختصاص دارد نیز یکی دیگر از پروژه های در نظر گرفته شده برای این بوستان است که در مرحله طراحی قرار دارد و پس از تایید اجرایی می شود.

وی اظهار داشت: همچنین اولین کلینیک گیاه شناسی در مشهد مقدس با مساحت 700 مترمربع در بوستان وفا در حال احداث است که در سال جاری به بهره برداری می رسد.

اصغری در پایان اذعان داشت: احداث فاز تکمیلی در ضلع جنوبی این بوستان به مساحت 2 هکتار با اعتبار 140 میلیارد ریال در حال اجراست و با احداث آن علاوه بر تکمیل فضای سبز، معابر و مبلمان پارکی، مسیر دسترسی پردیس تئاتر به این بوستان با عنوان مسیر فرهنگی نیز فراهم می شود.

منبع: