فهرست طبقات
سه شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۱۹ ۱۳
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
اجرای طرح پیاده مدار در بولوار کوثر

شهردار منطقه 9 مشهد خبر داد؛

اجرای طرح پیاده مدار در بولوار کوثر

این پروژه حدفاصل میدان کوثر (تقاطع بولوار شهید صارمی) تا میدان پژوهش از اواسط فروردین ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای طرح پیاده مدار در بولوار کوثر این منطقه از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، جواد اصغری ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به راه اندازی کارخانه نوآوری در انتهای بولوار کوثر و به منظور کاهش گره های ترافیکی ناشی از حجم زیاد وسایل نقلیه، طرح پیاده مدار در این بولوار در حال اجراست.

اصغری ادامه داد: این پروژه حدفاصل میدان کوثر (تقاطع بولوار شهید صارمی) تا میدان پژوهش از اواسط فروردین ماه آغاز شده و تا پایان مرداد ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی اجرای طرح های پیاده محور در نقاط شهری را در تقویت ارتباطات و تعاملات اجتماعی شهروندان و رفع معضلات ترافیکی موثر دانست و اظهار داشت: در این پروژه از عرض سواره رو کم و عرض پیاده رو از 5 متر به 8 متر افزایش می یابد و ورود وسائط نقلیه به صورت محدود و کنترل شده خواهد بود.

شهردار منطقه 9 مشهد تصریح کرد: اجرای تایل فرش در سواره رو و پیاده رو، ایجاد مسیر نابینایان، جانمایی و نصب مبلمان شهری، اجرای سیستم آبیاری و روشنایی و ... از اقداماتی است که در این پروژه اجرا می شود.

جواد اصغری در پایان اذعان داشت: این پروژه با اعتبار 30 میلیارد ریال در 200 متر طول اجرا خواهد شد و طی آن 4500 مترمربع سواره رو و 2750 مترمربع پیاده رو بهسازی خواهد شد.

شایان ذکر است بهسازی پیاده روهای بولوار کوثر حدفاصل بولوارهای وکیل آباد و شهید صارمی نیز در برنامه اجرایی سال جاری قرار دارد.

منبع: