فهرست طبقات
شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ۲۴
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در شهرداری منطقه 9

برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضان در شهرداری منطقه 9

همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه برنامه های فرهنگی به صورت مجازی در منطقه 9 شهرداری مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، با توجه به ادامه شیوع بیماری کرونا و نیاز به توجه و همدلی بیشتر نسبت به خانواده های کم درآمد و نیازمند در این ایام، پویش جمع آوری نذورات مردمی و توزیع در بین این خانواده ها تحت عنوان "چراغی برافروز" اجرا می گردد.

در این پویش با همکاری و مشارکت شوراهای اجتماعی محلات منطقه 9 ، صاحبان نذر و اقشار آسیب پذیر شناسایی می شوند و نذورات مردمی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی تهیه، بسته بندی و توزیع می گردد.

برنامه قرآنی محله محور "مرهمی بر سوگ تو" نیز پویش مردمی دیگری است که در آن به یاد شهدای راه سلامت و همشهریانی که به دلیل کرونا از دست داده ایم، همزمان با شب های ماه مبارک رمضان خوانش گروهی قرآن کریم به صورت مجازی انجام می شود و متقاضیان برای شرکت در این پویش می توانند به وب سایت شورای اجتماعی محلات به آدرس mahallat.mashhad.ir مراجعه کنند.

پویش "هر محله مهربانی" نیز از دیگر ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان است که با مشارکت شورای اجتماعی محلات و ستاد دیه استان برای آزادسازی زندانیان نیازمند غیرعمد از خیرین وجوهات نقدی جمع آوری می شود تا در ماه مهمانی خدا مرهمی بر دل این عزیزان باشد.

همزمان با این ایام مسابقات قرآنی "زلال وحی" و "نغمه های بهشتی" و مسابقه"جشن جهانی رمضان" به صورت مجازی با هدف آشنایی با آداب و سنن مسلمان جهان در ماه مبارک رمضان در منطقه 9 برگزار می شود و لینک های شرکت در این مسابقات در گروه ها و کانال های مجازی به شهروندان اطلاع رسانی می گردد.

شایان ذکر است اجرای ویژه برنامه جشن روزه اولی ها به صورت مجازی با همکاری ستاد اقامه نماز استان و اداره آموزش و پرورش و ساخت مستند از زندگی شهدای رمضان از دیگر اقدامات شهرداری منطقه 9 در ایام ماه مبارک رمضان است.

منبع: