فهرست طبقات
شنبه, ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۱۸ ۲۳
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
بهره برداری از مجموعه بازی ویژه کودکان اوتیسم بوستان آبشار در اردیبهشت ماه

به همت شهرداری منطقه 9 انجام شد؛

بهره برداری از مجموعه بازی ویژه کودکان اوتیسم بوستان آبشار در اردیبهشت ماه

شهردار منطقه 9 مشهد از بهره برداری از زمین بازی ویژه کودکان اوتیسم در بوستان آبشار این منطقه واقع در دلاوران 20 در اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، جواد اصغری گفت: مدیریت شهری در منطقه 9 جهت انجام مسئولیت اجتماعی خود و همچنین تحقق شهر همگان در مشهد، ضمن اجرای طرح مناسب سازی معابر و بوستان ها برای معلولین، در احداث فضاهای شهری مناسب با نیاز افراد مبتلا به اوتیسم نیز اهتمام ویژه دارد.

اصغری با اشاره به اجرای اقدامات ویژه کودکان اوتیسم در این منطقه، اظهار داشت: به منظور تقویت نشاط و شادابی و ارتقاء شرایط روحی و سطح تعاملات اجتماعی این کودکان، احداث مجموعه بازی ویژه کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: این مجموعه در مساحت 300 مترمربع با اعتبار 1.3 میلیارد ریال در بوستان 345 هزار متر مربعی آبشار در مجاورت کوه پارک واقع در دلاوران 20 در مراحل پایانی نصب وسایل بازی قرار دارد و در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

شهردار منطقه 9 مشهد در ادامه سخنانش به زمین بازی کودکان کوه پارک در کانون 2 به عنوان بزرگترین مجموعه بازی کودکان در مشهد اشاره کرد و افزود: این زمین بازی به مساحت بیش از 5 هزار مترمربع و با اعتبار 45 میلیارد ریال احداث و ابتدای سال 1400 به بهره برداری رسیده است.

جواد اصغری تصریح کرد: در این پروژه که در ضلع شمالی کوه پارک واقع شده تعداد 6 مجموعه کامل بازی کودکان، 4 هزارمتر مربع کف پوش استاندارد برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی کودکان جانمایی و نصب شده و فضایی برای حضور خانواده ها جهت پرواز بادبادک ها نیز در این مکان در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است در کانون 2 کوه پارک مشهد، احداث 9 هکتار بوستان و فضای ورزشی نیز در دست طراحی است که طی ماه های آینده اجرا خواهد شد.

منبع: