فهرست طبقات
شنبه, ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ۱۹
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث گالری و سایت پرنده نگری در باغ وکیل آباد

با اعتبار 15 میلیارد ریال در حال اجراست؛

احداث گالری و سایت پرنده نگری در باغ وکیل آباد

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث گالری و سایت پرنده نگری در باغ وکیل آباد با اعتبار 15 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، جواد اصغری ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به زیست گونه های متنوعی از پرندگان نظیر انواع طوطی، بلبل، سهره، مینا، شانه به سر (هدهد) و... و گونه های مهاجری که در فصول مختلف به دلیل شرایط موجود و موقعیت جغرافیایی در باغ وکیل آباد حضور دارند، احداث گالری و سایت پرنده نگری از اسفند ماه سال گذشته در این باغ آغاز گردید.

اصغری ادامه داد: این پروژه با توجه به پوشش گیاهی و تنوع بیشتر پرندگان در محدوده مرکزی باغ وکیل آباد موسوم به باغ هنرمندان با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و تا تیرماه سال جاری 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سایت پرنده نگری در مساحت 220 مترمربع با اعتبار 15 میلیارد ریال در حال احداث است، تصریح کرد: احداث گالری، فضاهای آموزشی، محل نقاهتگاه پرندگان، فضای روباز تخصصی پرنده نگری، جانمایی سیستم مانیتورینگ و تجهیزات تخصصی از اقداماتی است که در این پروژه انجام می شود.

شایان ذکر است احداث بوستان بانوان نیز یکی از پروژه های در حال اجرا در باغ وکیل آباد است که از سال 97 در سه فاز آغاز شده و با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال در حال احداث است و انشاا... در بهار سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

منبع: