فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۹ ۳۶
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
بازپیرایی فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9

به منظور زیباسازی محیط شهری انجام شد؛

بازپیرایی فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9

به منظور افزایش زیبایی بصری شهر و ارتقاء سطح سلامت روحی شهروندان، همزمان با اعیاد ماه شعبان و همچنین فرارسیدن بهار 1400 میادین و تقاطع های غیر همسطح این منطقه با استفاده از گل های فصلی فضاآرایی شد.

در راستای افزایش طراوت محیط شهری و زیباسازی بصری فضای سبز میدان هشتم شهریور در منطقه 9 به صورت ویژه بازپیرایی گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، به منظور افزایش زیبایی بصری شهر و ارتقاء سطح سلامت روحی شهروندان، همزمان با اعیاد ماه شعبان و همچنین فرارسیدن بهار 1400 میادین و تقاطع های غیر همسطح این منطقه با استفاده از گل های فصلی فضاآرایی شد.

در این بین با توجه به اجرای پروژه حق تقدم عابر پیاده، انجام فعالیت های عمرانی و اصلاح هندسی های ایجاد شده در میدان هشتم شهریور واقع در تقاطع بولوارهای هفت تیر و شهید فکوری به فضای سبز این میدان به صورت ویژه پرداخته شد و علاوه بر کاشت گل های فصلی، در لچکی های اطراف این میدان نیز کاشت چمن صورت گرفت.

در همین راستا در میدان هشتم شهریور با استفاده از 25 هزار بوته گل فصلی بنفشه زیباسازی و 900 مترمربع چمن در لچکی های اطراف این میدان کاشته شد.

همزمان با این ایام کاشت 170 هزار بوته گل فصلی متنوع شامل بنفشه، میناچمنی، همیشه بهار و شب بو در تقاطع غیرهمسطح جمهوری نیز طراوت و شادابی خاصی به محیط شهری در این محدوده بخشیده است.

شایان ذکر است علاوه بر کاشت گسترده گل های فصلی و دائمی در سطح منطقه، 28 المان گل نیز توسط اداره فضای سبز منطقه جانمایی و نصب شده است.

بازپیرایی چمن بوستان ها، رنگ آمیزی جداول و مبلمان پارکی، رنگ آمیزی و ایمن سازی دستگاه های بدنسازی پارکی و زمین بازی کودکان سطح منطقه، ساب زنی، رنگ آمیزی و رفع نقص آب نماها، بازپیرایی سیستم های روشنایی بوستان ها و ... از فعالیت هایی است که همزمان با فرارسیدن بهار 1400 در حوزه فضای سبز این منطقه انجام خواهد شد.

منبع: