فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ۷۲
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
پیشرفت فیزیکی 90 درصدی باغ بانوان بوستان وکیل آباد

در بهار سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید؛

پیشرفت فیزیکی 90 درصدی باغ بانوان بوستان وکیل آباد

شهردار منطقه 9 مشهد از پیشرفت90 درصدی باغ بانوان در بوستان وکیل آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری گفت: بوستان وکیل آباد با 70 هکتار مساحت دارای جاذبه های طبیعی و متشکل از 7 باغ به هم پیوسته است که باغ بانوان با پیشرفت فیزیکی 90درصدی یکی از آن ها است.

اصغری ادامه داد: احداث باغ بانوان در این بوستان از سال 97 در سه فاز آغاز شده و با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال در حال احداث است که در بهار سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: باغ بانوان با 6 هکتار مساحت در اراضی مرتفع شمال غربی بوستان وکیل آباد واقع شده و شامل امکاناتی از قبیل نمازخانه، فضای بازی کودکان، استراحتگاه و آلاچیق، آبنما و آبراه، جاذبه های طبیعی، فضاهای ورزشی برای بانوان مانند مسیر دوچرخه سواری، زمین تخصصی تنیس، زمین های چند منظوره روباز برای ورزش های توپی و مسیر پیاده روی است.

شهردار منطقه 9 مشهد اضافه کرد: در این باغ مسیری تحت عنوان"مسیر سلامت" با مجموعه ای از فضاهای مورد نیاز برای ورزش یوگا، مینی گلف، تی آر ایکس، ورزش های همگانی، دستگاه های بدنسازی پارکی، شطرنج و ... نیز در نظر گرفته شده است.

اصغری در پایان یادآور شد: همچنین در این باغ احداث مجموعه ورزشی سرپوشیده با مساحت 3150 مترمربع برای بانوان پیش بینی شده که در آینده ای نزدیک عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.

منبع: