فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ۳۱
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث، توسعه و نگهداری فضای سبز نیاز مبرم و جدی جامعه شهرنشینی است

شهردار منطقه 9 در مراسم هفته درختکاری عنوان کرد؛

احداث، توسعه و نگهداری فضای سبز نیاز مبرم و جدی جامعه شهرنشینی است

توجه به کاشت و نگهداری درخت علاوه بر مسائل زیست محیطی، در ایجاد محیطی بهینه و پایدار برای زندگی شهروندان اهمیت زیادی دارد.

همزمان با هفته درختکاری مراسمی با این عنوان در مجاورت کوه پارک مشهد در انتهای بولوار دلاوران با حضور شهردار و مسئولین شهرداری منطقه 9، فرمانده یگان ویژه استان خراسان رضوی، خانواده معزز شهدای نیروی انتظامی، خانواده شهید مدافع حرم حسین محرابی، اعضای شورای اجتماعی محلات و دوام ثامن با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری با بیان اینکه توسعه فضای سبز و کاشت درخت نیازمند عزم و مشارکت همگانی بوده و مورد توجه مدیران شهری می باشد، گفت: توجه به کاشت و نگهداری درخت علاوه بر مسائل زیست محیطی، در ایجاد محیطی بهینه و پایدار برای زندگی شهروندان اهمیت زیادی دارد.

اصغری با بیان اینکه به کاشت درخت در دین اسلام نیز تاکید شده است، اظهار داشت: علاوه بر این حفاظت از فضای سبز با توجه به آلودگی هوا، نیاز مبرم و جدی جامعه شهرنشینی محسوب می شود.

وی اذعان داشت: به همین منظور در شهرداری منطقه 9 هر روز از هفته درختکاری با کاشت نهال به یاد اقشار مختلف گرامی داشته شد.

وی بیان داشت: این مراسم ها در بوستان های بزرگ و شهری شهرداری منطقه 9 از قبیل وکیل آباد، کوه پارک، خورشید، وفا ، آبشار، مراکز بهداشت و نگهداری سالمندان، بیمارستان اکبر و ... با عناوین و موضوعات مختلف اجرا شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد در خصوص کاشت نهال در بیمارستان اکبر تصریح کرد: این مراسم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با حضور رئیس و کارکنان بیمارستان و جمعی از مسئولین شهرداری منطقه 9 به یاد شهدای مدافع سلامت این بیمارستان کاشته شد.

جواد اصغری خاطرنشان کرد: همزمان با هفته درختکاری، نهال های مثمر و غیر مثمر به صورت رایگان به شهروندان توسط اداره فضای سبز منطقه اهدا می گردد.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط حال حاضر، شهروندان می توانند به صورت غیر حضوری برای دریافت نهال تا 14 اسفند ماه در سامانه Gsms.mashhad.ir ثبت نام نمایند و پس از ثبت نام، نهال ها توسط اکیپ های شهرداری به آدرس مورد نظر تحویل داده و یا در صورت ثبت درخواست الکترونیک شهروند در سامانه، نهال ها توسط اکیپ ها کاشته می شود.

اصغری در پایان اضافه کرد: این نهال ها شامل انواع توت زینتی، زبان گنجشگ، اقاقیا، زیتون غیر مثمر، نارون، انواع سیب، گیلاس، گلابی، آلو و .... می باشد که نهال های مثمر در داخل منازل و غیرمثمر برای بیرون منازل در نظر گرفته شده است.

منبع: