فهرست طبقات
شنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹ ۱۵
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
بهره برداری از 7200 مترطول مسیر ایمن دوچرخه سواری در منطقه 9

در سال جاری صورت گرفت؛

بهره برداری از 7200 مترطول مسیر ایمن دوچرخه سواری در منطقه 9

از ابتدای سال جاری پروژه های متعدد احداث مسیر دوچرخه سواری در سطح منطقه اجرا شده و بیش از 7200 مترطول مسیر ایمن دوچرخه در منطقه 9 به بهره برداری رسیده است.

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث و به بهره برداری رسیدن 7200 متر طول مسیر دوچرخه ایمن طی سال در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو اظهار داشت: اولویت تحقق این امر، ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده حداکثری شهروندان از مسیرهای سبز و تامین ایمنی تردد دوچرخه سواران در این مسیرها است.

اصغری با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه 9 در خصوص احداث مسیرهای ایمن دوچرخه سواری در این منطقه، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری پروژه های متعدد احداث مسیر دوچرخه سواری در سطح منطقه اجرا شده و بیش از 7200 مترطول مسیر ایمن دوچرخه در منطقه 9 به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: تعدادی از این مسیرها همزمان با بهسازی پیاده روها و تعدادی نیز به صورت مجزا در بولوار های وکیل آباد، شهید فکوری، پیروزی، نماز، حافظ و پیروزی اجرا شده و مورد استفاده شهروندان قرار گرفته است.

شهردار منطقه 9 مشهد با بیان اینکه احداث این مسیرها با مطالعات کارشناسی و در نظر گرفتن ایمن ترین مسیر برای دوچرخه سواران انجام می شود، خاطرنشان کرد: در رنگ آمیزی و خط کشی مسیرهای دوچرخه سواری، نقوش و طرح های خلاقانه برای تشویق شهروندان به استفاده از این مسیرها، بکار گرفته شده است.

اصغری اذعان داشت: 4 مسیر دیگر دوچرخه سواری به طول 8 هزار متر نیز در بولوارهای نماز، شهید کاوه و بزرگراه شهید کلانتری در حال اجراست که براساس برنامه زمانبندی به اتمام می رسد.

شهردار منطقه 9 مشهد در پایان به مسیرهای دوچرخه احداث شده طی سال های گذشته در این منطقه اشاره کرد و افزود: پیش از این 13 هزار مترطول مسیر دوچرخه سواری ایمن در بولوارهای هنرستان، هاشمیه، هفت تیر، نماز، خاقانی و نوفل لوشاتو در اختیار شهروندان این منطقه قرار داشته است.

منبع: