فهرست طبقات
سه شنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ۱۷
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
اجرای بازپیرایی روشنایی و تاسیسات برقی بوستان خورشید

به منظور افزایش ایمنی و رفاه شهروندان انجام شد؛

اجرای بازپیرایی روشنایی و تاسیسات برقی بوستان خورشید

به منظور افزایش امکانات رفاهی و ارتقاء ظرفیت های گردشگری اجرای پروژه های متعدد عمرانی و فضای سبز در این بوستان 400 هکتاری در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 9 مشهد از اجرای بازپیرایی روشنایی و تاسیسات برقی بوستان 400 هکتاری خورشید به منظور افزایش ایمنی و رفاه شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری گفت: بوستان خورشید به عنوان یکی از بزرگترین بوستان های شهری در انتهای بولوار هاشمیه واقع شده و به دلیل چشم اندازها و جاذبه های طبیعی مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

اصغری اظهار داشت: به منظور افزایش امکانات رفاهی و ارتقاء ظرفیت های گردشگری اجرای پروژه های متعدد عمرانی و فضای سبز در این بوستان 400 هکتاری در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص پروژه های در حال اجرای این بوستان تصریح کرد: بازپیرایی روشنایی و تاسیسات برقی در مسیر کوهنوردی بوستان خورشید و نقاط تاریک شناسایی شده یکی از این پروژه هاست که طی آن 150 پایه چراغ بازپیرایی و 40 پایه روشنایی جدید نصب شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد خاطرنشان کرد: یکی دیگر از این پروژه ها، احداث باغ رنگ ها به مساحت 10 هکتار در مسیر کوهنوردی به سمت قله زو است که در چند فاز مختلف در حال اجراست که فاز اول این پروژه به مساحت یک هکتار در ضلع غربی بوستان خورشید تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان داشت: دلیل نامگذاری این پروژه به باغ رنگ ها، استفاده از گونه های گیاهی مختلف و گل های رنگارنگ فصلی و دائمی در فضای سبز این باغ می باشد.

اصغری در پایان به احداث پارک بهار در این بوستان اشاره کرد و افزود: این بوستان به مساحت 12 هکتار با 15 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است و اجرای فضای سبز با گونه های گیاهی متنوع، جانمایی مبلمان پارکی، احداث معابر، سکوهای نشیمن و ... از اقداماتی است که در آن انجام می شود.

شایان ذکر است اجرای پروژه های دیگری همچون درختکاری در حجم گسترده، احداث ساختمان اداری، رفع نقص آبخوری ها و ... از دیگر پروژه هایی است که در بوستان خورشید در حال انجام است.

منبع: