فهرست طبقات
شنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۵۵ ۳۳
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
کسب رتبه دوم توسط شهرداری منطقه 9 در برنامه های پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران

براساس ارزیابی عملکرد شش ماهه اعلام شد؛

کسب رتبه دوم توسط شهرداری منطقه 9 در برنامه های پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران

براساس ارزیابی عملکرد شش ماهه در این حوزه، شهرداری منطقه 9 توانسته در مجموع اقدامات رتبه دوم را در بین دیگر مناطق کسب کند.

شهرداری منطقه 9 مشهد براساس ارزیابی عملکرد شش ماهه مناطق در اجرای برنامه های پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران موفق به کسب رتبه دوم در بین مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، افزایش آگاهی شهروندان، استفاده از راهکارهای علمی و عملی و تعامل گسترده بین بخشی سازمان های ذیربط، امری ضروری و اجتناب ناپذیر در مدیریت بحران هنگام رخداد سوانح و حوادث است.

مجموع این اقدامات به همراه توسعه زیرساخت ها، سازماندهی گروه های دوام ثامن و ... برنامه های پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد را تشکیل می دهد.

عملکرد مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در فواصل مختلف مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد که براساس ارزیابی عملکرد شش ماهه در این حوزه، شهرداری منطقه 9 توانسته در مجموع اقدامات رتبه دوم را در بین دیگر مناطق کسب کند.

این ارزیابی در 4 بخش شامل عملکرد و همکاری با حوزه دوام ثامن (فعالیت های اجتماعی و جذب مخاطب)، پدافند غیر عامل، زیرساخت ها و فعالیت های ویژه مدیریت بحران صورت گرفته است.

لازم به ذکر است در سال های اخیر شهرداری منطقه 9 با هدف توانمند سازی علمی و عملی شهروندان در قالب گروه های داوطلبین واکنش اضطراری محلات (دوام ثامن) اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بحران برای شهروندان نموده است.

به همین منظور کلاس های متعدد آموزشی و توان افزایی شهروندان و اعضاء گروه دوام ثامن این منطقه با سرفصل های برپایی چادر امدادی، کمک های اولیه، حمل مصدوم و ... برگزار شده است.

گفتنی است از ابتدای سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دلیل لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شرایط حال حاضر، کلاس های مدیریت بحران در دوره های کوتاه آموزشی و با تعداد کمتری از متقاضیان برگزار شده است و 40 نفر از شهروندان توسط اعضاء دوام ثامن آموزش های لازم را فراگرفتند.

منبع: