فهرست طبقات
شنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۴:۰۵ ۲۰
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث فاز سوم بوستان وفا در حاشیه بولوار شهید فکوری

شهردار منطقه 9 مشهد خبر داد؛

احداث فاز سوم بوستان وفا در حاشیه بولوار شهید فکوری

احداث بوستان وفا در سه فاز صورت گرفته که 2 فاز آن در پیروزی 14 و حاشیه دلاوران احداث شده و فاز سوم آن در ضلع جنوب این بوستان در حال احداث است.

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث پروژه فاز سوم بوستان وفا در حاشیه بولوار شهید فکوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری گفت: بوستان وفا به عنوان یکی از بوستان های بزرگ شهری در این منطقه با مساحت 20 هکتار در بولوار پیروزی، حاشیه بولوار دلاوران واقع شده و پروژه بزرگ پردیس تئاتر شهر نیز در مجاورت این بوستان در حال احداث است.

اصغری ادامه داد: احداث بوستان وفا در سه فاز صورت گرفته که 2 فاز آن در پیروزی 14 و حاشیه دلاوران احداث شده و فاز سوم آن در ضلع جنوب این بوستان در حال احداث است.

وی تصریح کرد: فاز سوم در مساحت 3 هکتار با اعتبار 85 میلیارد ریال در حال اجراست و براساس برنامه زمانبندی شده در شش ماهه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه 9 مشهد خاطرنشان کرد: این فاز واقع در ضلع جنوبی بوستان وفا در حاشیه بولوار شهید فکوری و در مجاورت پروژه پردیس تئاتر شهر قرار دارد و با احداث آن علاوه بر تکمیل فضای سبز، معابر و مبلمان پارکی، مسیر دسترسی پردیس تئاتر به این بوستان نیز فراهم می شود.

اصغری به پروژه تکمیل فضای سبز این بوستان نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه در مساحت 2 هکتار به صورت پراکنده در سطح بوستان وفا در حال اجراست و با اعتبار 8 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

وی اذعان داشت: تکمیل آمفی تئاتر در فضایی روباز ، احداث کلینیک گیاه شناسی، پروژه باغ ایرانی در ورودی به سمت پردیس تئاتر مشهد، احداث مجموعه بازی کودکان از پروژه های در حال اجرای این بوستان است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در پایان اضافه کرد: سیستم روشنایی این بوستان نیز در سال گذشته با اعتبار 2 میلیارد ریال جهت افزایش ایمنی شهروندان و جلوگیری از حوادث احتمالی از AC به DC تغییر یافته است.

شایان ذکر است 11 آبنما، 800 مترمربع برکه، مبلمان پارکی، 700 مترمربع فضای بازی کودکان، 17 هزار مترمربع فضاهای ورزشی عمومی، دستگاه های بدنسازی و ... از دیگر امکانات موجود در این بوستان است.

منبع: