فهرست طبقات
سه شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۵۲ ۲۲
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
پیشنهاد پروژه های عمرانی در پهنه نه دره باید براساس نیاز و درخواست شهروندان باشد

شهردار منطقه 9 مشهد در جلسه بررسی لایحه بسته تشویقی دفتر توسعه پهنه نه دره تاکید کرد؛

پیشنهاد پروژه های عمرانی در پهنه نه دره باید براساس نیاز و درخواست شهروندان باشد

شهردار منطقه 9 مشهد در جلسه بررسی لایحه بسته تشویقی دفتر توسعه پهنه نه دره بر اجرای پروژه های اعتمادساز که خواست و نیاز شهروندان آن محدوده باشد تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری در این جلسه که با حضور مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری و مسئولین دفتر تسهیلگری پهنه نه دره برگزار شد، گفت: زیرساخت اجرای اقدامات و پروژه های عمرانی ، ارتقاء فرهنگ شهروندی و آگاهی بخشی شهروندان از مسائل شهر نشینی است.

اصغری اظهار داشت: تعریف و اجرای پروژه ها در سطح کوچک تر و در معابر فرعی بایستی با مشارکت و همفکری شهروندان انجام شود.

وی با بیان اینکه طراحی پروژه ها در پهنه نه دره باید براساس خواست و نیاز شهروندان به عنوان پروژه های اعتمادساز انجام پذیرد، اذعان داشت: به منظور افزایش رضایتمندی شهروندان در این پهنه (محلات گلدیس و شقایق یک)، 18 پروژه عمرانی، ورزشی و فضای سبز انجام شده و یا در حال اجراست.

شهردار منطقه 9 مشهد ادامه داد: هر برنامه و پروژه ای باید با یک نقشه راه اجرا شود و در این بین دفاتر تسهیلگری با پرداختن به نیازهای کلان محلات هدف بازآفرینی، نقش مهمی را ایفا می کنند.

اصغری اضافه کرد: برای اجرای پروژه های گردشگری و بوم گردی در این محدوده به دلیل وجود ارتفاعات و جاذبه های طبیعی، می توان از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی، تشکل ها و سایر نهادها بهره برد.

وی در پایان افزود: برای توسعه و بازآفرینی و اجرای پروژه های پیشنهادی در پهنه نه دره به دلیل شرایط و ظرفیت های گسترده گردشگری، علاوه بر بسته تشویقی بافت فرسوده، بسته های اقتصادی دیگری نیاز است.

در این جلسه مدیر دفتر توسعه پهنه نه دره ضمن ارائه لایحه بسته تشویقی در این محدوده، اظهار داشت: با اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی در پهنه نه دره می توان موجبات تعلق خاطر ساکنین به محلات این محدوده را فراهم آورد.

وی اضافه کرد: ایجاد فضای گردشگری به دلیل وجود ارتفاعات به عنوان چشم اندازی برای پهنه نه دره با هدف تغییر هویت این محدوده در نظر گرفته شده و پروژه های محرک توسعه بر این مبنا پیشنهاد و طراحی می شوند.

مدیر دفتر توسعه پهنه نه دره در پایان خاطرنشان کرد: پروژه های متنوعی با اولویت بندی برای این بخش طراحی شده که تعدادی از آن ها همچون نصب دستگاه های بدنسازی پارکی در بوستان بهامین، روکش آسفالت خیابان صابر به مرحله اجرا درآمده است و بازپیرایی بوستان بهامین نیز در دستور کار قرار گرفته است.