فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ۱۸
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث کانال جمع آوری آب های سطحی به طول 1.5 کیلومتر در منطقه 9 شهرداری مشهد

با هدف رفع آب افتادگی معابر در زمان بارندگی؛

احداث کانال جمع آوری آب های سطحی به طول 1.5 کیلومتر در منطقه 9 شهرداری مشهد

این کانال به طول 1500 متر از لادن 23 اجرا و در مسیر احداث، آب های سطحی بلوارهای لادن، پیروزی، اقبال لاهوری و وکیل آباد را جمع آوری می نماید.

شهردار منطقه 9 مشهد از احداث کانال جمع آوری آب های سطحی 1.5 کیلومتر طولی بلوار لادن تا وکیل آباد با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری با اعلام این خبر گفت: مدیریت شهری براساس نیازسنجی های کارشناسی شده، هر ساله پروژه های احداث کانال جمع آوری آب های سطحی را با هدف رفع آب افتادگی معابر و هدایت مطلوب آب های سطحی هنگام بارندگی در دستور کار خود قرار می دهد.

شهردار منطقه 9 مشهد در خصوص پروژه کانال جمع آوری آب های سطحی از بلوار لادن تا وکیل آباد تصریح کرد: این کانال به طول 1500 متر از لادن 23 اجرا و در مسیر احداث، آب های سطحی بلوارهای لادن، پیروزی، اقبال لاهوری و وکیل آباد را جمع آوری می نماید.

وی ادامه داد: این پروژه که با اعتباری بالغ بر40 میلیارد ریال از اواخر آذرماه سال جاری آغاز شده است، در حال حاضر 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در تیرماه سال آینده نیز به بهره برداری خواهد رسید.

اصغری به دیگر پروژه های احداث کانال جمع آوری آب های سطحی این منطقه طی سال جاری اشاره کرد و افزود: علاوه بر پروژه کانال بلوار لادن تا وکیل آباد ، بیش از 4 هزار و 500 متر طول کانال جمع آوری آبهای سطحی دیگر با مجموع اعتبار 85 میلیارد ریال در بزرگراه شهید کلانتری و بلوار های شهید فکوری، سرافرازان، خاقانی، اقبال لاهوری، دلاوران و شهید رضوی احداث شده یا در حال احداث می باشد.

شایان ذکر است در سال 99 برای مرمت و بازسازی کانال های جمع آوری آب های سطحی محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 بیش از 3.5 میلیارد ریال هزینه می شود.

منبع: