فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷ ۱۷
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
برگزاری کلاس های آموزشی مدیریت بحران در منطقه 9

با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شد؛

برگزاری کلاس های آموزشی مدیریت بحران در منطقه 9

از ابتدای سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دلیل لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شرایط حال حاضر، کلاس های مدیریت بحران در دوره های کوتاه آموزشی و با تعداد کمتری از متقاضیان برگزار شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد از برگزاری کلاس های آموزشی مدیریت بحران (دوام ثامن) برای شهروندان و اعضاء دوام ثامن این منطقه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، جواد اصغری گفت: مدیریت بحران در هنگام رخداد سوانح و حوادث، تنها با راهکارهای علمی و افزایش آگاهی شهروندان، آموزش و تمرین آن ها قبل از این رخدادها امکان پذیر خواهد بود و پیش بینی نکردن نکات ایمنی و ضروری در مواقع عادی موجب بروز خسارت های جبران ناپذیری در زمان بحران خواهد شد.

اصغری با بیان اینکه توجه به آموزش و هماهنگی سازمان های ذیربط برای مقابله با بحران امری مهم است، تصریح کرد: در همین راستا به منظور افزایش مشارکت پذیری شهروندان و کارآمد شدن هرچه بیشتر سیستم مدیریت بحران منطقه و امداد رسانی بهینه و به ‌هنگام در دقایق اولیه بحران، برگزاری کلاس های آموزشی مدیریت بحران در قالب طرح دوام ثامن در این منطقه ادامه دارد.

وی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری این کلاس ها تاکید کرد و افزود: از ابتدای سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دلیل لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شرایط حال حاضر، کلاس های مدیریت بحران در دوره های کوتاه آموزشی و با تعداد کمتری از متقاضیان برگزار شده است.

شهردار منطقه 9 مشهد خاطرنشان کرد: به همین منظور کلاس های آموزشی و توان افزایی شهروندان و اعضاء گروه دوام ثامن این منطقه با سرفصل های برپایی چادر امدادی، کمک های اولیه، حمل مصدوم و ... در کوه پارک و سالن ورزشی خاقانی حدفاصل خاقانی 11 و 13 برگزار شد.

وی در پایان اضافه کرد: در این دوره آموزشی که به مدت دو ماه برگزار شد، 40 نفر از شهروندان توسط اعضاء دوام ثامن آموزش های لازم را فراگرفتند.

شایان ذکر است از ابتدای سال 99 گروه دوام ثامن منطقه 9 در مسابقات شهری موفق به کسب رتبه دوم در بخش آمادگی جسمانی شد و در ارزیابی عملکرد شش ماهه مناطق در حوزه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران توانست مقام سوم را در بین مناطق سیزده گانه شهرداری مشهد به دست آورد.

منبع: