فهرست طبقات
دوشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۱۵ ۱۵
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
طراحی و اجرای 20 پروژه تجهیز و بازپیرایی فضای سبز منطقه 9 در سال 99

شهردار منطقه 9 خبر داد؛

طراحی و اجرای 20 پروژه تجهیز و بازپیرایی فضای سبز منطقه 9 در سال 99

از ابتدای سال 99، بیش از 20 پروژه تجهیز و بازپیرایی بوستان های محلی و شهری و فضای سبز معابر،میادین، تقاطع ها و آیلندها طراحی شده که تعدادی از آن ها از ابتدای سال جاری اجرا و به اتمام رسیده و تعدادی دیگر نیز در حال اجراست.

شهردار منطقه 9 مشهد از تعریف و اجرای 20 پروژه تجهیز و بازپیرایی فضای سبز این منطقه طی سال 99 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری ضمن اعلام این خبر گفت: فضای سبز شهری از مولفه های مهم توسعه یافتگی شهرها و معیاری برای سنجش کیفیت فضاهای شهری محسوب می شود و در عین حال عاملی مهم در کاهش انواع آلودگی ها هستند.

اصغری ادامه داد: به همین منظور و در راستای ارتقای سطح کیفیت فضای سبز شهری موجود، هر ساله برای تجهیز، بازپیرایی و نگهداری مطلوب این فضاها اقدامات متنوع و متعددی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال 99، بیش از 20 پروژه تجهیز و بازپیرایی بوستان های محلی و شهری و فضای سبز معابر،میادین، تقاطع ها و آیلندها طراحی شده که تعدادی از آن ها از ابتدای سال جاری اجرا و به اتمام رسیده و تعدادی دیگر نیز در حال اجراست.

شهردار منطقه 9 مشهد اضافه کرد: در این پروژه ها علاوه بر بازپیرایی فضاهای سبز، احداث و تکمیل ابنیه، تاسیسات، آب نماها، مبلمان پارکی، سیستم های روشنایی، ایمن سازی و رفع خطر نقاط حادثه خیز در بوستان ها و فضای سبز معابر نیز طراحی و اجرا شده است.

اصغری در پایان اذعان داشت: تجهیز و بازپیرایی بوستان ها و فضاهای سبز منطقه 9 در سال جاری با اعتبار 48 میلیارد ریال در بوستان های لاله، پرنیان، فردوس، وفا، آبشار، باغ وکیل آباد و در بولوارهای هاشمیه و وکیل آباد اجرا شده و یا در حال اجراست.

شایان ذکر است ساماندهی و مناسب سازی مبادی ورودی بوستان ها برای تردد آسان توانیابان نیز در این پروژه در نظر گرفته شده است.

منبع: