فهرست طبقات
دوشنبه, ۰۱ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۸ ۲۱
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
جانمایی 2 ایستگاه بدنسازی پارکی در 2 بوستان منطقه 9

طی 10 روز گذشته انجام شد؛

جانمایی 2 ایستگاه بدنسازی پارکی در 2 بوستان منطقه 9

براساس نیاز سنجی صورت گرفته، طی 10 روز گذشته دو ایستگاه بدنسازی پارکی در دو بوستان محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 جانمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد، مدیریت شهری به منظور ترویج فرهنگ ورزش همگانی بین شهروندان، با احداث سالن ها و مجموعه های چند منظوره در سطح شهر و جانمایی تجهیزات ورزشی در بوستان ها، در فراهم آوردن بستری مناسب جهت انجام فعالیت های بدنی و افزایش سطح سلامت و تندرستی شهروندان، نقش تاثیرگذاری را ایفا می کند.

طی سال های اخیر، طرح های توسعه کیفی و کمی فضاهای ورزشی سطح منطقه 9 با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت و ارتقاء سلامت شهروندان به صورت جدی پیگیری و اجرا شده است.

در این بین ایستگاه های بدنسازی پارکی به عنوان مهمترین ابزارهای توسعه ورزش همگانی و یکی از پرکاربردترین اجزای مبلمان شهری مورد استقبال شهروندان قرار دارد که در منطقه 9 به صورت ویژه به آن پرداخته شده به طوری که 59 ایستگاه در این منطقه فعال است.

این تعداد ایستگاه بدنسازی پارکی در مساحتی بالغ بر 2560 مترمربع جانمایی شده که شامل 450 دستگاه مختلف بدنسازی است و در بعضی از این ایستگاه ها علاوه بر نصب میز پینگ و پنگ شیشه ای و میز فوتبال دستی، دستگاه های ورزشی ویژه استفاده توانیابان نیز نصب شده است.

براساس نیازسنجی صورت گرفته طی 10 روز گذشته نیز 2 ایستگاه بدنسازی پارکی دیگر در دو بوستان رهایی (سرافرازان 18.3) و بهامین (شهید صیاد شیرازی 65) جانمایی گردیده است.

گفتنی است این 2 ایستگاه با اعتبار 600 میلیون ریال تهیه و جانمایی شده و هر ایستگاه شامل 8 دستگاه پرکاربرد بدنسازی برای استفاده شهروندان می باشد.

منبع: