فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲ ۱۸
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
رفع خطر از 2 مورد ساخت و ساز غیراصولی و فاقد مجوز در منطقه 9

با دستور مقام قضایی اجرا شد؛

رفع خطر از 2 مورد ساخت و ساز غیراصولی و فاقد مجوز در منطقه 9

در جهت صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار و براساس ضوابط و مقررات و با هماهنگی مراجع قانونی، از دو مورد ساخت و ساز غیرمجاز و فاقد استحکام بنا به مساحت جمعا 150 مترمربع در شهید فکوری 17 و بلوار لادن از طریق اجرای قلع، رفع خطر شد.

براساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها و با دستور مقام قضایی از طریق اجرای قلع ساخت و ساز غیر اصولی و فاقد مجوز از 2 ملک در حال ساخت در منطقه 9 رفع خطر شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، براساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها، اتخاذ تدابیر مؤثر برای رفع خطر بناها و دیوارهای فاقد استحکام و خطرساز بر عهده شهرداری ها است و در صورت عدم رفع خطر از سوی مالکان مربوطه پس از اتمام مهلت مقرر، شهرداری می تواند نسبت به رفع خطر یا مزاحمت اقدام کند.

به همین منظور در جهت صیانت از حقوق شهروندان قانون مدار و براساس ضوابط و مقررات و با هماهنگی مراجع قانونی، از دو مورد ساخت و ساز غیرمجاز و فاقد استحکام بنا به مساحت جمعا 150 مترمربع در شهید فکوری 17 و بلوار لادن از طریق اجرای قلع، رفع خطر شد.

این اقدام براساس بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها، بنا بر دستور صادره از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه هفت مشهد مقدس و با هماهنگی مراجع ذیصلاح و توسط اداره نظارت بر ساخت و سازهای منطقه 9 اجرا شد.

شایان ذکر است طی 10 روز گذشته یک مورد دیوارکشی غیرمجاز نیز در مساحت 600 مترمربع در حریم کال هفت تیر و اراضی فضای سبز آن محدوده برای رفع خطر احتمالی، قلع شد.

شهروندان باید قبل از هر گونه احداث بنا نسبت به اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح اقدام و همچنین قبل از خرید و فروش املاک از شهرداری استعلام های لازم را اخذ نمایند تا دچار ضرر و زیان های احتمالی نشوند.

منبع: