فهرست طبقات
پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ۲۲
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
مناسب سازی معابر و بوستان های منطقه 9 برای سهولت در تردد توانیابان

شهردار منطقه 9 مشهد خبر داد؛

مناسب سازی معابر و بوستان های منطقه 9 برای سهولت در تردد توانیابان

طی سال های اخیر مناسب سازی معابر و محیط شهری برای تردد آسان توانیابان، مورد توجه و پیگیری ویژه مدیریت شهری قرار گرفته و منطقه 9 شهرداری مشهد نیز با پیروی از این رویکرد، اقدامات ویژه ای را برای افراد دارای معلولیت انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، جواد اصغری گفت: طی سال های اخیر مناسب سازی معابر و محیط شهری برای تردد آسان توانیابان، مورد توجه و پیگیری ویژه مدیریت شهری قرار گرفته و منطقه 9 شهرداری مشهد نیز با پیروی از این رویکرد، اقدامات ویژه ای را برای افراد دارای معلولیت انجام داده است.
اصغری در خصوص این اقدامات تصریح کرد: در تمامی پروژه های بهسازی پیاده روهای سطح منطقه، علاوه مناسب سازی پیاده روها از طریق احداث رمپ، مسیر ویژه نابینایان نیز احداث شده و ورودی های معابر فرعی با پیاده رو ها در بولوار های پیروزی، پایداری، شهید فکوری و ... جهت تردد آسان توانیابان همسطح سازی گردیده است.
وی اظهار داشت: با توجه به قرار داشتن محل سکونت تعداد زیادی از توانیابان در مجتمع های مسکونی واقع در بولوار پایداری، بهسازی 6 هزار متر مربع پیاده روهای این بولوار به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و ورودی معابر فرعی آن نیز با احداث سرعت کاه و رمپ، مناسب سازی شد.
شهردار منطقه 9 مشهد افزود: همچنین در 9 پروژه طرح محله ما که به بهسازی پیاده روهای خیابان های نیاوران، ویلا، نخل، 19 بهمن و ... به مساحت جمعا 21 هزار مترمربع اختصاص داده شده نیز به تردد آسان توانیابان توجه ویژه گردیده است.
اصغری به پروژه حق تقدم عابر پیاده در تقاطع های این منطقه اشاره کرد و بیان داشت: در عملیات اجرایی 6 پروژه حق تقدم عابر پیاده شهرداری منطقه 9 اصلاح هندسی های مورد نیاز، اجرای روکش آسفالت و خط کشی تقاطع ها با طرح ها و رنگ های دو جزئی جدید انجام شده و با احداث رمپ گذرگاه های عابر پیاده و محل تردد توانیابان با معابر، همسطح و مناسب سازی می شود.
جواد اصغری با بیان اینکه بوستان های این منطقه با احداث رمپ برای حضور توانیابان مناسب سازی شده است اذعان داشت: در 16 نقطه از باغ وکیل آباد جمعا بیش از 1000 مترطول رمپ در مبادی ورودی باغ، ورودی های ساختمان های اداری، مساجد و مسیرهای منتهی به سرویس های بهداشتی احداث گردیده و در بوستان های بزرگ خورشید و کوه پارک نیز برای حضور آسان توانیابان اقداماتی اجرا شده است.
وی در پایان اضافه کرد: تعمیر و بهسازی سرویس های بهداشتی بوستان ها، تهیه و نصب آبخوری ویژه برای استفاده افراد دارای معلولیت، احداث رمپ و مناسب سازی معابر و ورودی بوستان ها ازدیگر اقداماتی است که طی سال جاری در حال انجام است.