فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ۲۰
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
احداث کانال جمع آوری آب های سطحی در منطقه 9 شهرداری مشهد

با هدف رفع آب افتادگی معابر در زمان بارندگی؛

احداث کانال جمع آوری آب های سطحی در منطقه 9 شهرداری مشهد

عملیات اجرایی احداث کانال جمع آوری آب های سطحی خیابان شهید فکوری 71 به طول 1300 متر و اعتبار 32 میلیارد ریال آغاز شده و آب های سطحی خیابان شهید فکوری 71 و معابر فرعی انتهای بلوار خاقانی از قبیل خاقانی 29 ، 31 و ... را جمع آوری می نماید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه نه، جواد اصغری با اعلام این خبر گفت: جمع آوری و هدایت آب های سطحی در معابر هنگام بارندگی از طریق کانال های احداثی مدیریت شهری انجام و هرساله با توجه به نیازسنجی های صورت گرفته نسبت به احداث و بازسازی این کانال ها اقدام می شود.

شهردار منطقه 9 مشهد در خصوص پروژه کانال جمع آوری آب های سطحی خیابان شهید فکوری 71 تصریح کرد: این کانال به طول 1300 متر و با هدف رفع آب افتادگی معابر در زمان بارندگی احداث و آبهای سطحی خیابان شهید فکوری 71 و معابر فرعی انتهای بلوار خاقانی از قبیل خاقانی 29 ، 31 و ... را جمع آوری می نماید.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه با اعتبار 32 میلیارد ریال از ابتدای آذرماه سال جاری آغاز و در فروردین ماه سال آینده به اتمام خواهد رسید.

اصغری به دیگر پروژه های احداث کانال جمع آوری آب های سطحی در این منطقه اشاره کرد و افزود: در سال جاری علاوه بر پروژه کانال خیابان شهید فکوری 71 ، بیش از 2 هزار و 600 متر طول کانال جمع آوری آبهای سطحی دیگر با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ریال در بزرگراه شهید کلانتری و بلوار های سرافرازان، خاقانی، اقبال لاهوری، دلاوران و شهید رضوی احداث شده است.

شایان ذکر است مرمت و بازسازی سایر کانال های جمع آوری آب های سطحی محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 نیز با صرف هزینه 3 میلیارد ریال در حال انجام است.