فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲ ۱۶۶
طبقه بندی: اخبار شهر
چچ
2KfYudmF2KfZhCDYt9ix2K0g2YfYp9mKINiq2LTZiNmK2YLZiiDYqNix2KfZiiDZhtqv2YfYr9in2LHZiiDZiCDYotio2YrYp9ix2Yog2K/Ysdiu2KrYp9mGINmF2LnYp9io2LEg2YHYsdi52Yo=

در شهرداری منطقه 9 مطرح شد؛

اعمال طرح های تشویقی برای نگهداری و آبیاری درختان معابر فرعی

با توجه به تاثیر بسزای نگهداری درختان معابر فرعی در ارتقاء سرانه فضای سبز شهری و با وجود اینکه آبیاری و نگهداری درختان در معابر فرعی از حیطه وظایف مدیریت شهری خارج است، شهرداری مشهد برای حفظ این سرمایه سبز، تمهیدات تشویقی موثری اندیشیده است.

جلسه هماهنگی اجرای طرح های تشویقی برای نگهداری مطلوب درختان معابر فرعی توسط شهروندان در شهرداری منطقه 9، با حضور نمایندگانی از معاونت خدمات و محیط زیست شهری،سازمان پارک ها و فضای سبز و مسئولین شهرداری این منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه نه مشهد، یکی از مهمترین سرمایه های هر کلان شهر، فضای سبز آن است که مدیریت شهری با مشارکت شهروندان برای توسعه و نگهداری آن تلاش می کند.

با توجه به تاثیر بسزای نگهداری درختان معابر فرعی در ارتقاء سرانه فضای سبز شهری و با وجود اینکه آبیاری و نگهداری درختان در معابر فرعی از حیطه وظایف مدیریت شهری خارج است، شهرداری مشهد برای حفظ این سرمایه سبز، تمهیدات تشویقی موثری اندیشیده است.

نماینده معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد در این جلسه گفت: شوراهای اجتماعی محلات یکی از بزرگترین ظرفیت های مدیریت شهری است که در کنار واحد جنگلداری معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد می تواند برای آگاهی بخشی و افزایش همکاری شهروندان در حفظ و نگهداری درختان و فضای سبز معابر فرعی نقش به سزایی ایفا کند.

یوسف زاده اضافه کرد: به همین منظور طرح های تشویقی متنوعی توسط شورای اسلامی شهر مشهد برای شهروندان در نظر گرفته شده که باید به صورت ویژه به آنان اطلاع رسانی شود تا شهروندان ضمن مشارکت مضاعف در نگهداری درختان معابر فرعی، از این طرح ها بهره مند شوند.

وی در خصوص این طرح ها تصریح کرد: در محاسبه عوارض نوسازی سالانه شهروندانی که در آبیاری منظم و نگهداری مطلوب درختان مقابل منازلشان مشارکت داشته باشند، تخفیفاتی اعمال خواهد شد.

یوسف زاده ادامه داد: اعطای تسهیلات 550 هزار تومانی به ازای هر مترمربع باغ بام با رعایت دستورالعمل های مصوب و اعطای تسهیلات به شهروندان برای استفاده از آب های خاکستری و غیر شرب مجتمع های مسکونی و ... در آبیاری درختان معابر فرعی با استفاده از سیستم بازچرخانی آب، از دیگر سیاست های تشویقی شهرداری مشهد برای توسعه و نگهداری درختان و فضای سبز در معابر فرعی است.

شهروندان در صورت درخواست کاشت درخت و نهال در مقابل منازلشان با رعایت استانداردهای مصوب، علاوه بر ثبت درخواست در سایت فضای سبز شهرداری مشهد، میتوانند در سامانه ارتباطات مردمی 137 درخواست های خود را مطرح کنند.

گفتنی است خودروهای امدادیار فضای سبز از سال 96 برای رسیدگی به درخواست های مردمی مبنی بر سمپاشی، هرس، آزاد سازی طوقه درختان و ... آماده ارائه خدمات رایگان در سطح شهر می باشند که شهروندان می توانند از طریق تماس با 137 و یا شماره 33400320 از این خدمات استفاده کنند.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.913458665212
Qt: 1.8581268787384