اوقات شرعی
 • چهارشنبه،14 خرداد 1399
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 9
    تعداد بازدید: 36
    کد: 184497
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
    در جلسه شورای سلامت مهرماه مطرح شد ؛

    آماده باش شورای سلامت منطقه 9 برای جلوگیری از ورود آنفولانزا

    شورای سلامت شهرداری منطقه 9 با شروع فصل پاییز و برای جلوگیری از ورود آنفولانزا بسیج شد.
    آماده باش شورای سلامت منطقه 9 برای جلوگیری از ورود آنفولانزا

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، در جلسه شورای سلامت مهرماه که با دستور کار آشنایی با آنفولانزای انسانی و آنفولانزای حاد پرندگان برگزار گردیده بود ، علائم و نشانه های این بیماری و راه کار های جلوگیری از ابتلا به آنها توسط نماینده ای از مرکز بهداشت شماره یک تشریح شد .

     

    مجتبی میربلوکی ، رئیس اداره خدمات شهری شهرداری منطقه 9 در خصوص برگزاری این جلسه بیان داشت : با توجه به فرارسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری هایی از قبیل آنفولانزای انسانی و آنفولانزای حاد پرندگان که توسط طیور آلوده به ویروس به انسان قابل انتقال خواهد بود این جلسه با دستور کار شناخت علائم و راهکارهای جلوگیری از شیوع آن در بین شهروندان برگزار گردید.

     

    میربلوکی افزود : باتوجه به دستور کار جلسه مذکور و به منظور جلوگیری از شیوع این نوع بیماری در بین شهروندان و باتوجه به اینکه شیوع این بیماری در فصل پاییز به اوج خود خواهد رسید مقرر گردید اطلاعات مربوطه از سوی مرکز بهداشت ارائه تا نسبت به اطلاع رسانی و آموزش های شهروندی اقدامات لازم صورت پذیرد.

     

    وی تصریح کرد : با عنایت به اهمیت موضوع مذکور و طبق پیشنهادات ارائه شده در این جلسه ، مقرر گردید اطلاع رسانی های لازم در خصوص شناخت علائم و راهکارهای پیشگیری از این نوع بیماری در قالب آموزش های شهروندی در تلویزیون های بزرگ شهری و همچنین مانیتورهای تبلیغاتی ایستگاه های قطار شهری به سمع و نظر شهروندان رسانده شود.

     

    در ادامه این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط حوزه های مختلف شهرداری منطقه در استقبال از مهر سال جاری ارائه گردید که در این گزارش گوشه ای از فعالیت های حوزه هایی همچون خدمات شهری ، فضای سبز ، فنی و عمران ، حمل و نقل و ترافیک و فرهنگی و اجتماعی به نمایش گذاشته شد.

     

    گفتنی است در پایان جلسه ، با توجه به شکایات ارسالی مردمی در خصوص مجاورت کلینیک های دامپزشکی با منازل مسکونی و مخاطرات بهداشتی ناشی از آن ، مقرر گردید بازدید هایی از این مراکز صورت پذیرد و ارائه گزارش مبسوط و راهکارهای حل معظل مذکور به جلسه آتی موکول گردد.

    تعداد بازدید: 36
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه نه شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد