اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 9
    تعداد بازدید: 40
    کد: 180689
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
    با هدف حفظ و شادابی و کنترل عوامل خسارت زا صورت گرفت ؛

    عملیات شستشوی درختان بزرگراه کلانتری

    حمید شرکت سعدی ، رئیس اداره فضای سبز شهرداری منطقه 9 بیان کرد : با هدف کاهش سموم و گردو غبار بر روی شاخ و برگ درختان و همچنین جلوگیری از خزان زودرس ، عملیات شستشوی درختان سطح منطقه اجرا شد .
    عملیات شستشوی درختان بزرگراه کلانتری

     

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، رئیس اداره فضای سبز این منطقه در این خصوص بیان داشت :  با توجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت محیط و افزایش گرد و غبار در فصل تابستان ،  تعادل بین جذب آب توسط ریشه و دفع آن توسط برگ‌های درختان برهم می خورد که این حالت ،  فضای سبز را دچار خزان زودرس و یا حتی در معرض خشکیدگی قرار خواهد داد.

     

    شرکت سعدی افزود : در همین راستا و به منظور کاهش سموم و حذف توده‌های گرد و غبار بر روی شاخ و برگ درختان و حفظ طراوت و شادابی آنها و کنترل عوامل خسارت زا بر روی درختان ، عملیات شستشوی فضای سبز بزرگراه کلانتری اجرا شد .

     

    رئیس اداره فضای سبز این منطقه ، هدف از شستشوی شاخ و برگ درختان سطح شهر را جلوگیری از مسدود شدن روزنه‌های آبی و هوایی برگها که توسط ذرات آلاینده هوا و گرد و خاک پوشیده شده‌اند عنوان کرد و گفت: شستشوی درختان موجب طولانی شدن عمر درخت می‌شود و با تمیز شدن سطح برگها، عملکرد تنفس و تعریق به حالت عادی بر می‌گردد.

     

    وی اظهار داشت : اولویت شستشو با درختان و فضای سبز موجود در بزرگراه ها و بلوارهای اصلی بوده چرا که  این درختان در معرض انواع دوده، سرب و گازهای خودروهای در حال تردد می باشند.

     

     

    وی در پایان خاطر نشان کرد : برنامه ریزی های این اداره به نحوی است که باتوجه به توسعه فضای سبز شهری ، به نحوی اقدام شود که همگام با تغییرات اقلیمی و کمبود ذخایر آبی درختان قدیمی و فضای سبز موجود ، حفظ و حراست شوند.

     

     

    تعداد بازدید: 40
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه نه شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد