5°C 
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 67
    کد: 156504
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۱۷

    گوشه ای از عملکرد و فعالیت های نیروهای خدوم باغ بزرگ وکیل آباد

    مدیر باغ وکیل آباد عنوان نمود: حفظ و نگهداری فضای سبز بوستان ها نیازمند همکاری و مشارکت شهروندان می باشد.
    گوشه ای از عملکرد و فعالیت های نیروهای خدوم باغ بزرگ وکیل آباد

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 ، رضا داوطلب مدیر بوستان وکیل آباد با اشاره به اینکه فضاهای سبز، بخشی از منظر شهری است که علاوه بر تامین ارتقاء زیست محیطی، نقش بسیار مهمی در افزایش سلامت جسمی و روحی شهروندان ایفا می کند، اضافه کرد: حفظ و نگهداری فضای سبز بوستان‌ها فقط بر عهده شهرداری نیست بلکه همه مردم در این خصوص مسئول هستند.

    وی در ادامه عنوان کرد: نگهداری فضای سبز از فعالیت های مستمر و روزانه این حوزه می باشد، لذا با هدف حفظ و زیبا نگاه داشتن و ایجاد طراوت و شادابی بوستان، اقداماتی به صورت دوره ای در آن صورت می پذیرد.

     

    وی تصریح کرد: از اقدامات و فعالیت های مستمر در این خصوص می توان به چمن زنی، هرس و فرم دهی درختان ، واکاری گلهای فصلی ، وجین مکانیکی ، آبیاری و شستشوی درختچه ها و درختان ، شستشو و نظافت و همچنین تعمیر و رفع نقص ست های ورزشی و بازی کودکان و ...  اشاره نمود.

     

    وی در پایان افزود: باتوجه به اینکه این بوستان‌ میزبان خیل عظیمی از گروه های شهروندی است لذا تلاش شده بوستان به امکاناتی تجهیز شود که اقشار مختلف شهروندی از جمله معلولین و جانبازان معزز نیز امکان استفاده از آن را داشته باشند. از جمله این اقدامات می توان به نصب سامانه های ویلچر، ست ورزشی ویژه معلولان ، ایجاد رمپ، محوطه سازی، مناسب سازی آبخوری‌ها، سرویس‌های بهداشتی و ... متناسب با نیازهای این اقشار اشاره نمود.

    تعداد بازدید: 67
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط پورتال منطقه نه شهرداری مشهد انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد